Jak si vybrat správný nerost?

 jak si vybrat drahy kamen drahokam nerost hexagonky_2

Nošení nerostů, krystalů a drahokamů je pro mnohé jedním z účinných způsobů, jak k sobě přitáhnout pozitivní energii. Drahé kameny jsou součástí naší kultury po staletí. Kdysi byly výhradou šlechty a králů, ale díky rozvoji technologií a obchodu, jsou dnes mnohem dostupnější. Umístění nerostů v domě nebo kanceláři je často považováno za způsob čištění energie pro vytváření klidného a léčivého prostředí. Výběr správného nerostu může být trochu náročný, protože krásných nerostů existuje spousta. 

Zde je několik věcí, na které byste měli myslet při výběru drahokamu, který bude nejvhodnější zrovna pro Vás.
Věříte na sílu znamení zvěrokruhu? Vyberte si svůj kámen dle znamení - naleznete je v kategorii Hexagonky dle znamení zvěrokruhu.
Jsou vaše čakry mimo rovnováhu? Vyberte si křišťál, který řídí čakrový systém. Máte oblíbenou barvu? Vyberte si svou hexagonky podle barvy.
Jste přitahováni k určitému nerostu a nevíte proč? Vyberte si podle své vlastní intuice...

1. Nerosty a drahé kameny dle znamení zvěrokruhu

Znamení zvěrokruhu (astrologické znamení) je spojováno s polodrahokamy a krystaly. Ty jsou známé jako kameny zvěrokruhu. Kromě toho má každé znamení několik souvisejících kamenů, což je důvod, proč jsou kameny často označovány jako „příbuzné“ a nejsou tedy specifické pro jedno konkrétní znamení zvěrokruhu. Jeden nerost může být vhodný i pro více znamení.

Jaký je váš kámen zvěrokruhu? Najděte své znamení zvěrokruhu podle data narození v této tabulce. Po kliknutí na uvedený odkaz se Vám zobrazí Hexagonky, které jsou spojovány s daným znamením.

Beran

  21. března - 20. dubna

Býk

21. dubna - 21. května

Blíženci

22. května - 21. června

Rak

22. června - 23. července

Lev

24. července - 23. srpna

Panna

24. srpna - 23. září

Váhy

24. září - 23. října

Štír

24. října - 22. listopadu

Střelec

 23. listopadu - 21. prosince

Kozoroh

22. prosince - 20. ledna

Vodnář

21. ledna - 19. února

Ryby

20. února - 20. března

  

2. Výběr nerostů podle účinků, které jim jsou přisuzovány

Každému z nerostů je přisuzována konkrétní síla. Například o lapis lazuli se říká, že podněcuje k převzetí zodpovědnosti za vlastní život, přináší pocit hlubokého vnitřního sebepoznání, pomáhá vyjadřovat vlastní myšlenky a názory, zatím co o onyxu že přináší spojení s jednotou vesmíru a hojí starou bolest. Konkrétní účinky, které jsou přisuzovány danému nerostu naleznete vždy v popise produktu.

3. Nerosty a drahokamy podle barvy


Každý je ovlivňován barvami. Často dokonce více, než si jsme ochotni přiznat. Barva je úzce spjata se všemi aspekty našeho života, proniká do našeho jazyka, naší kultury a zdraví. Barvy používáme k popisu naší fyzické i psychické pohody, našich emocí, našich postojů a našich duchovních zážitků.

Není proto divu, že jsme v každodenním životě přitahováni určitými barvami. Ať už je to malování na zeď nebo nošení trička. Barva, kterou si vybíráme má vliv na nás i naše okolí. Barvy mají, stejně jako drahokamy, svou energii. Jaká je vaše oblíbená barva? Existují barvy, které vám připadají přitažlivé v různých časech vašeho života? Vyberte si hexagonku dle vlastností dané barvy.

4. Vyberte si nerost podle intuice

Často jsme přitahováni k určitým krystalům nebo drahokamům více než k jiným. Ať už je to jen proto, že se nám líbí barva kamene nebo způsob, jak se jiskří. Čtení o vlastnostech nerostu Vám může pomoci pochopit, proč Vás zrovna daný nerost přitahuje. Všechny nerosty, krystaly a drahokamy ze kterých jsou vytvářeny naše Hexagonky jsou nabity energií. Každý kus je jedinečný. 

Při výběru vhodné hexagonky můžete rovněž brát v potaz svůj šatník, svůj životní styl a osobní vkus. Všechny tyto faktory jsou důležité při rozhodování, který nerost je pro vás ten pravý. V případě, že si s výběrem nejste jistí, neváhejte se na nás obrátit!